de

Kemp na Výsluní

Výlety, atrakce, zábavaVodní sporty, celodenní zábava, pátek a sobota živá hudba. Půjčovna motokár, lodiček, Aquazorbing a mnoho dalšího.Prachovské skály jsou pískovcová skalní oblast, přírodní rezervace a součást Chráněné krajinné oblasti Český ráj, která se rozkládá zhruba 5 až 7 km severozápadně od Jičína mezi Prachovem, Pařezskou Lhotou, Dolním Lochovem a Blaty v Královéhradeckém kraji. Skalní masiv vznikl v období druhohor jako usazeniny mělkého křídového moře. Chráněné území je v péči AOPK ČR - regionálního pracoviště Liberecko.K prvnímu zdokumentování celého komplexu skal došlo již v roce 1874.Profesor jičínského gymnázia Antonín Zefyrin Maloch pomocí kompasu a metodou krokování vytvořil podrobný plánek. Výsledkem jeho práce měla být detailní mapa, která však nikdy nebyla dokončena. První trasy a významné skalní útvary vyznačili v roce 1879 Malochovi studenti, kteří také podle jeho plánku mapu Prachovských skal vydali.Skály byly zpopularizovány stejnojmennou písničkou Ivana Mládka.Nyní jsou zde pro turisty vytvořeny tři prohlídkové okruhy. Turistická sezóna zde trvá od 1.dubna do konce října. Přístup do skal je zpoplatněn. Horolezci mají možnost zakoupit permanentku za zvýhodněnou cenu a mohou se pohybovat i mimo vyznačené cesty, musejí být ovšem členy ČHS anebo UIAA. Ve skalách se nachází řada upravených, různě pojmenovaných vyhlídek. Uprostřed skalní oblasti se nalézá přírodní koupaliště Pelíšek.Možnosti koupání: Jinolické rybníky, koupaliště Ostružno - Sklář, koupaliště Jičín - Kníže, Aqua Centrum Jičín, koupaliště Lomnice nad Popelkou, Rybník Nebákov, Dvorecký rybník, rybník Věžák, rybník Hlíza, koupaliště Sobotka, Roudenský rybník, vodní nádrž Jahodnice, rybník Lužany - Marešák, koupaliště Libáň, rybník Bažantník.Blízká lyžařská střediska: V Popelkách - Lomnice nad Popelkou.Jinolice - tipy na výlet

Srdce Prachovských skal na dohled

Nové chatky, obložené palubkami, zateplené, led osvětlení, terasa s osvětlením a výhledem na Prachovské skály a Oborský rybník. Nádherná příroda a krásný výhled, nepřeberná možnost výletů Kost, Hrubá skála, Prachovské skály, Trosky atd. Nádherná příroda, která Vás vybízí k procházkám a k turistice a jízdě na kole.


Rybaření 15 metrů od chatek, Oborský rybník je pravidelně zarybňován - sportovní rybolov. Možnost zakoupení povolenek přímo v kempu.


Ubytování v chatkách

Kemp na Výsluní poskytuje ubytování pro 1 až 4 osoby v každé ze 7 chatek.

Ložnice a pokoje: V každé chatce je manželská postel a palanda.

Sociální zařízení: Nově vybudované sociální zázemí. dámské a panské sprchy.

Vytápění: Elektrický přímotop.

Doprava, parkování: Parkování přímo v objektu pod kamerovým systémem.


Stravování

Možnost plné penze vše dle dohody.